RSS
wtorek, 08 kwietnia 2008
Z perspektywy lat.

         Tak, to ja: Wanda Izabella Rombel z domu Kłos. Wszyscy znają mnie jako Iza. W banku, urzędzie i wszędzie tam, gdzie chodzi o pieniądze, jestem Wanda. Dla przyjaciół i znajomych jestem Iza i niech tak zostanie.
         Ukończyłam " Kopernik ", później LO na Pięknej ( kiedyś Marchlewskiego, dzisiaj Polskiej Macierzy Szkolnej.) Maturę zdałam w 1961 r. , SN na Polnej w Warszawie i jak najszybciej do pracy, aby mieć swój własny grosz. I...i wracam do mojej macierzystej szkoły. Trochę miałam pietra, bo wracałam do swoich nauczycieli, którzy jeszcze tak niedawno mnie uczyli, ale przyjęto mnie b. serdecznie.
         I rozpoczęło się moje dorosłe życie - ukochana praca, rodzina, studia oraz wszystkie możliwe specjalizacje. Tragedie przeplatały się z radościami, jak to w życiu. Ale ucieczką od moich kłopotów był zawsze kontakt z uczniami. Wchodziłam do klasy i ...i zapominałam o zmartwieniach.
         Teraz jestem już na emeryturze, ale nie siedzę z założonymi rękami. Jestem matką , babcią ,gotuję , sprzątam - to dla bliskich. A dla innych? Jestem radną miasta Mińska Mazowieckiego - pracuję w komisji oświaty, społecznej oraz mieszkaniowej i nadal bliski jest mi los dzieci z rodzin najuboższych, pomagam
im, jak tylko potrafię.
         A co dla ducha? Chodzę do kina, teatru, na wernisaże, koncerty ( większość tych wspaniałych imprez odbywa się w MDK i dobrze, bo do stolicy trudno się wybrać , a jeszcze gorzej wrócić.)
         A z czego jestem naprawdę dumna? To, że jestem studentką MUTW - i tak: we wtorki chodzę na "cudowną " informatykę i już komputer nie szczerzy do mnie zębów, a w czwartki uczęszczam na interesujące wykłady, spotykam się z ciekawymi ludźmi nauki, sztuki, telewizji...
         I o nic więcej nie proszę, tylko: Panie Boże ! Daj mi zdrowie, a o resztę zadbam sama i na pewno nie będę się nudzić.
         Każdy okres w życiu człowieka jest piękny, trzeba tylko chcieć i starać się, aby uczynić go pięknym. 

 

09:29, rombelizunia
Link Dodaj komentarz »
Archiwum